Актуальні питання корекції фігури

Кургуза лінгвістично й абсурдна фізіологічно конструкція псевдонаукового терміна "целюліт", що має на увазі якесь "клітинне запалення", в реальності не має права на існування. Як відомо, цей розхожий термін дебютував 1973 року в одному американському журналі, який рекламував якесь "зілля" для схуднення.

У термінології професіоналів деструктивну жирову тканину залежно від стадії трофічних порушень називають або "гідроліподистрофією" (набрякла форма), або "ліпосклерозозом" [фібринозна форма).

Фігура Вінниця
Фігура Вінниця

Причина деструктивних змін жирової тканини

Її трофічні порушення, пов'язані з розбалансуванням сукупної діяльності кровоносної, нервової, дихальної, ендокринної, травної та опорно-рухової систем. Тобто, якщо хоча б в одній із цих систем виникає проблема, інші, намагаючись компенсувати виниклий дисонанс, починають працювати в режимі вікарної регенерації, провокуючи збій трофічних процесів у тканинах.

Через системний і хронічний характер трофічних патологій їх ліквідація інтенсивними форсованими методами неможлива. Програми корекції фігури мають бути послідовними і методичними, щоб отримати якісний результат усунення структурних порушень жирової тканини.

Ефективність методик боротьби з ліподистрофією базується на дотриманні комплексу терапевтичних прийомів:

  • Активізація мікроциркуляції та нормалізації гемодинаміки (термоактивні обгортання, вакуум-терапія, грязелікування, термотерапія, кріотерапія];

  • Стимуляція ліполізу (ліполітичні обгортання, ультразвукова кавітація);

  • Боротьба з патологією хребетного стовпа (масаж, ЛФК); J А. Стимуляція обміну речовин (метаболічні обгортання, грязелікування, дієта);

  • Детоксикація (детоксичні обгортання, бальнеотерапія, ІЧ-сауна, дієта);

  • Підвищення міотонусу (грязелікування, міотонічні обгортання, масаж, регулярні спортивні навантаження);

  • Регулярні фізичні вправи: біг підтюпцем, ходьба, щоденна зарядка, лікувальна фізкультура;

  • Стимуляція видільної системи (шкіра, легені, ШКТ, нирки);

  • Нормалізація психоемоційного фону (нейроседативні обгортання, масаж).

Згідно зі статистичними дослідженнями, за останні 50 років відсоток людей, які сповідують здоровий спосіб життя, збільшився вдвічі: всі стали краще жити, краще харчуватися, більше рухатися. Більше подорожувати. За ідеєю, проблема поширення "целюліту" мала б удвічі скоротитися, але вона тільки поглиблюється, розширюється і молодшає. Так, якщо раніше трофічні порушення жирової тканини супроводжували процеси старіння організму, зниження ефективності його обмінних процесів, то нині вони набули масового характеру, зачепивши навіть дошкільнят, батьки яких звикли "шпігувати" своїх дітей медикаментами та напівфабрикатами.

Учені довели, що головна причина трофічних порушень в організмі людини - це побічні дії низки фармацевтичних і харчових продуктів хімічного синтезу. Що більше людина споживає харчових добавок, синтетичних вітамінів, пероральних контрацептивів, "нейтралізаторів" калорій, "підсилювачів" потенції та смаку, консервантів, стабілізаторів, гормонів і антибіотиків, то більшою в її організмі є концентрація фальшивих речовин, на які остання реагує однозначно як на токсини, які спричиняють системний збій у роботі клітин і тканин.

Як відомо, крім терморегулюючої, імунної та енергетичної, біла жирова тканина виконує для організму ще одну дуже важливу детоксичну функцію. Огрядні клітини абсорбують і нейтралізують, "консервуючи" в собі небезпечні для організму речовини (токсини, відпрацьовані метаболіти), через що порушуються калій-натрієвий баланс і рецепторні функції їхніх фосфоліпідних мембран, що призводить до розбалансування процесу ліпогенезу та ліполізу. У результаті жирові клітини роздуваються (гіпертрофія) або збільшуються в кількості (гіперплазія), а в міжклітинній речовині жирової тканини накопичується зайва волога.

Для збереження своєї життєздатності "отруєні" адипоцити з порушеною функцією ліполізу синтезують SOS-речовини, зокрема гормоноподібний білок незв'язаного лептину, що підвищує апетит, призводячи до поліфагії та ожиріння. Від самого початку лептин в організмі людини та тварин відігравав роль "дієтолога", спонукаючи знаходити їжу, компоненти якої усували дефіцитарні стани, як-от фрукти, багаті на вітаміни, або шпинат - постачальник селену. У процесі ж еволюції центральна нервова система людини розучилася розуміти лептинову мову, реагуючи на всі SOS-сигнали банальним посиленням апетиту в широкому сенсі слова. У результаті замість необхідної дози запитуваних антидотів, поліфенолів, ненасичених жирних кислот або нуклеотидів жирова клітина отримує додаткову "порцію" відвертої отрути (холестерину з гамбургера та простих вуглеводів зі здобної булки), яку змушена знову брати на зберігання, повторно відправляючи "лептиновий позивний" SOS. Такий механізм виникнення фізіологічного нонсенсу: "що більше їси, то більше хочеться".

Неадекватний апетит поступово призводить до появи надмірної ваги. Розміри та кількість опасистих клітин збільшуються в 5-6 разів, стаючи не тільки пастками жиру, а й механічними перешкодами для мікроциркуляції. У результаті в жировій і навколишніх тканинах [м'язова, сполучнотканинна) виникають набряк і судинний стаз. Відбувається дифузія плазми, через яку фібробласти активізують вироблення хондроінтерсерної кислоти, щоб утримати зайву вологу. Намагаючись зберегти цілісність мембран і життєздатність своїх жирових клітин, організм починає "одягати" їх у сполучнотканинну капсулу (вікарний "корсет"), після чого гіподерма втрачає однорідність: жирові клітини роз'єднуються фібринозно-вузликовою тканиною, що проявляється таким косметичним дефектом, як горбиста, в'яла, неоднорідна структура шкіри. Фібринозні капсули посилюють порушення трофічних процесів жирової тканини: блокований фібриновими волокнами мембранний комплекс огрядних клітин позбавляє їх здатності виділяти відпрацьовані метаболіти й токсини. Порушується цитометаболізм (відбувається тільки накопичення і зберігання речовин без їхнього виділення), унаслідок чого клітини стають закінченими пастками жиру, що в кінцевому підсумку призводить до кальцифікації та некрозу.

Також читайте: Пресотерапія

Також рекомендує почитати більше інформації про жир на нашому іншому сайті.

Фактори, що обтяжують перебіг ліподистрофії

Існує низка фізіологічних чинників, які не тільки посилюють перебіг ліподистрофії, а й також можуть уповільнювати результати корекції фігури. І якщо не врахувати їх під час складання курсу процедур, то може виникнути "мертвий період" у динаміці лікування ліподистрофії, коли проведені методики мають "нульові результати". Компетентний фахівець ніколи не піде на поводу у пацієнта, який "замовляє" процедури: "Не хочу детоксикації! Краще спаліть мій жир!" Якщо використовувати одні лише ліполітичні методики, розв'язати проблему трофічних порушень жирової тканини, домігшись стабільних видимих результатів, часто не представляється можливим.

Причини "нульових результатів" корекції фігури:

  • декомпенсоване старіння, мітохондріальний колапс, млявий метаболізм, гормональна лабільність, інтоксикація;

  • невротичні розлади, стреси, психоемоційні проблеми;

  • ангіопатії (атеросклероз, варикозне розширення вен);

  • патології хребетного стовпа, дефіцит руху (гіподинамія);

  • форма і стадія ліподистрофії;

  • неправильне харчування;

  • зловживання медикаментами (гормони, контрацептиви, імуностимулятори, харчові БАДи, полівітаміни, антибіотики, противірусні вакцини тощо).

Фактори, що обтяжують перебіг ліподистрофії
Фактори, що обтяжують перебіг ліподистрофії

Програми корекції фігури, обтяжені млявим метаболізмом

Ознаки проблеми: симптоматика вікових змін, обмежувальні дієти в анамнезі (зі швидким набором ваги по завершенні - ефект "йо-йо").

Скарги: активний і часто "безпричинний" (немов із повітря) набір ваги, що практично не піддається зниженню, втрата витривалості, синдром хронічної втоми, напади апатії, пасивний спосіб життя, в'яла шкіра.

Оптимальні програми для початку курсу (1-3 рази): сольовий пілінг, маска для тіла "Енергія водоростей", сповивання "Водорості з холодною сіллю", тонізувальні та вакуумні техніки масажу.

Домашній догляд: "Ліфтинг-гель форте", підтягувальний крем "З ікрою", крем "Контурний", сіль для ванн "Рожевий сад".

Програми корекції фігури, обтяжені невротичними розладами

Ознаки проблеми: емоційна лабільність, різкі коливання ваги, що залежать від позитивних і негативних життєвих ситуацій, періоди вовчого апетиту, що змінюються харчовою апатією. У період проходження курсу такі пацієнти можуть різко змінювати оцінку отриманих результатів терапії (від захвату до агресії) і на тлі позитивної динаміки боротьби з ліподистрофією припинити відвідувати фахівця, щоб через півроку відновити свої візити.

Скарги: різкий набір ваги (2-3 кг за 1 день), коливання добового діурезу, дратівливість, синусоїда в самооцінці - від неадекватно завищеної, до різко заниженої.

Оптимальні програми для початку курсу (1-3 рази): вологі сповивання "Азіатика" і "Водорості з холодною сіллю", нейроседативний і вібраційний масаж, стоунтерапія.

Домашній догляд: олія "Yoon Char", "Холодний" гель, крем для тіла "Ши", сіль для ванн "Неролі".

Програми корекції фігури, обтяжені ангіопатіями

Ознаки проблеми: високий рівень холестерину, виражений підшкірний малюнок судин, зниження продуктивності ментальної діяльності, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба.

Скарги: локальні жирові відкладення, стійкий набір ваги, астенія, набряки, синдром "тісного взуття вечорами".

Оптимальні програми для початку курсу (1-3 рази): сольовий пілінг, вологі сповивання "Антикупероз", "З ікрою і зеленим чаєм", "Крижаний", гель для вен, гемолімфодренажний і вібраційний масаж, соо1-стоунтерапія.

Домашній догляд: гель для вен, "Холодний" гель, "Антикуперозний" гель, сіль для ванн "Очищення від шлаків".

Програми корекції фігури, обтяжені проблемами хребта

Ознаки проблеми: локальні жирові відкладення, контрактура м'язів спини, симптоми гіперстезії та гіпостезії в різних ділянках тіла, неправильна постава, важка хода, а також різко полярні суб'єктивні відчуття від термоактивних обгортань: від "не можу терпіти" до "нічого не відчуваю".

Скарги: головні болі, болі в спині, стійкий набір ваги, нерівномірний розподіл жирової тканини ("коли сиджу на дієті, худнуть "не ті місця", а проблемні зони, як зачаровані, не зменшуються ні на міліметр").

Оптимальні програми для початку курсу (1-3 рази): обгортання Cello-Gel soft, сповивання "Неролі", розвантажувальний і зміцнювальний масажі спини та комірцевої зони, вібраційний масаж, стоунтерапія, крем для масажу "Теплий" і "Гарячий", "Chin-min".

Домашній догляд: ванни з лосьйоном "Chin-min", на ділянку прямих м'язів спини наносити гель "Chin-min", на ділянки локальної ліподистрофії - крем "З водоростями форте" і гель "Жар-холод".

Програми корекції фігури за різних форм ліподистрофії

Треба сказати, що мода ділити на чотири етапи перебіг ліпосклерозу минула, оскільки, окрім гістологічних відмінностей, симптоматика двох початкових і двох кінцевих стадій цього процесу практично не диференціюється, Тому для косметологів, що практикують, важливо діагностувати дві стадії: гідроліподистрофію - набряклу, деструктивну стадію трофічних порушень жирової тканини та ліпосклероз - коли навколо ушкоджених опасистих клітин утворилися мікровузлики і фібринозні капсули. Безумовно, на дію ліполітиків стадія не впливає, а ось їхню здатність проникати вглиб жирової клітини фібринові капсули знижують.

Саме цей фактор визначає технологічні нюанси програм: за целюліту високих ступенів перед обгортанням оптимально проводити вакуумний масаж, який забезпечує механічне руйнування сполучнотканинного "корсета" адипоцитів, що дає змогу ліполітикам розкладати й видаляти жир.

Пусковий механізм деструкції жирової тканини - це збій у роботі однієї з систем: або шлунково-кишкового тракту (печінковий або гіперплазичний тип ліподистрофії, що призводить до збільшення кількості жирових клітин), або органів виділення (нирковий або гіпертрофічний тип, що гістологічно проявляється у збільшенні розміру клітин).

Фактори, що обтяжують перебіг ліподистрофії
Фактори, що обтяжують перебіг ліподистрофії

Одна з двох початкових причин впливає на симптоматику і зовнішній вигляд названого косметичного дефекту:

Два цих типи ліподистрофії в чистому вигляді трапляються вкрай рідко (знову ж таки через системність трофічних порушень), проте визначити першопричину проблеми можна в процесі збору анамнезу, уточнивши початкову "топографію" локалізації жирових відкладень. Якщо перші жирові відкладення з'явилися на животі, талії, сідницях, спині - значить, у пацієнта печінковий тип гіперплазії жирової тканини. Якщо ж пацієнт виявив перші ознаки "целюліту" на стегнах, над колінами, на галіфе - значить, перебіг процесу почався з гіпертрофії адипоцитів.

Початок курсу корекції фігури

Запам'ятайте: хоч би як пацієнтові хотілося швидше розлучитися із "зайвими" сантиметрами на талії та стегнах, аби влізти у відпускне бікіні, для отримання еталонного результату завжди треба починати з програм, що ліквідовують фактори, обтяжувальні для перебігу гідроліподистрофії, а саме: з детоксикації, стимуляції обміну речовин, нормалізації роботи нейрогуморальних систем, які регулюють метаболізм і контролюють апетит.

Специфіка віскі-сповивань

Альгінатні лосьйони містять високий відсоток ензимів, алкалоїдів, нікотинової кислоти, вітамінів, флавоноїдів, глікозидів, нуклеїнових кислот. Вони стимулюють обмін речовин, змушуючи організм спалювати і використовувати жирові депо в процесі терморегуляції. Знижують агрегацію тромбоцитів і коагулянтів, стимулюють мікроциркуляцію і лімфодренаж, активізують синтез простагландинів, знижують апетит, чинять цитозахисну і антиоксидантну дію, будучи потужними детоксикаторами. Нейтралізують стресові гормони за рахунок ейфоричних нейротрансмітерів і нейромедіаторів, забезпечуючи позитивний емоційний фон у пацієнта.

Специфіка обгортань термоактивними гелями

Активізація мікроциркуляції і киснеобміну, місцеве підвищення температури, розсмоктувальна, ліполітична дія, венотонічний ефект, активізація тканинного метаболізму, лімфодренажна, детоксична дія, зниження тяги до їжі, підвищення еластичності сполучної тканини, поліпшення загального самопочуття - підвищення працездатності, приплив життєвої енергії.

1

Пациент должен минимизировать поступление токсинов из пищи, выбирая простые односложные продукты, происхождение которых очевидно: не сосиски, а мясо; не паштет, а рыба; не чипсы со вкусом сыра, а отдельно картофель и сыр.

Специфіка обгортань термоактивними гелями
Специфіка обгортань термоактивними гелями

2

Слід переконати пацієнта в необхідності регулярного використання рослинних приправ і прянощів (розмарину, ялівцю, кориці, грейпфрута, імбиру, майорану, материнки, чорного перцю, вербени],

3

Категорично заборонити вживання в їжу "заміщених", "збагачених" або "поліпшених" продуктів: напівфабрикатів, їжі з ресторанів швидкого обслуговування, газованих лимонадів і навіть жувальної гумки із запахом "динь" або "кавунів" (можна тільки м'ятні).

4

Переконати пацієнта відмовитися від обмежувальних систем харчування на користь збалансованого раціону і суворого контролю кількості споживаної їжі. Жорсткі рамки харчової поведінки змушують організм економити витрату калорій, сповільнюючи обмін речовин і використовуючи м'язову тканину як джерело глюкози. Це призводить до зниження міотонусу, в'ялості тіла і рикошетного збільшення об'єму жирової тканини (парадоксу "йо-йо"),

5

Щоб не допускати переїдання, необхідно вживати тільки красиво сервіровану їжу: це допомагає повільно й неспішно поїсти, зменшивши кількість спожитих продуктів. Людський організм так тонко влаштований, що йому потрібна психологічна підготовка для адекватної фізіологічної відповіді на процес куштування їжі | вироблення відповідних ферментів).

6

Перед вечерею потрібно проводити 15-20 хвилин інтенсивної розминки, виконавши кілька фізичних вправ [похитати прес, покрутити обруч, віджатися, пострибати через скакалку тощо], з огляду на те, що одразу після напруженого фізичного навантаження апетит знижується на 2 години, що дає змогу менше наїдатися перед сном.

7

Дотримуватися "закону тарілки", коли можна їсти все, що хочеться, але з однією умовою: розділивши тарілку середнього розміру на дві частини, а потім одну половину ще навпіл. Половину тарілки мають займати овочі та зелень, одну четверту - білкові продукти (риба, м'ясо, птиця, боби), а останню чверть - їжа, багата на складні вуглеводи (каші, зерновий хліб, фрукти).

8

Завести "гастрономічний щоденник", у якому методично фіксувати кожну "макову росинку", проковтнуту протягом дня. Головне - щоб пацієнт записував те, що з'їв, до, а не після вчинення дії, позначаючи спонукальною мотивацією, наприклад: "за компанію", "щоб не пропало", "вирішив спробувати", "виникла спокуса", "потрібно їсти", "занервував". Якщо врешті-решт у щоденнику пацієнта (а він має показувати свої записи фахівцеві!) з'являться тільки продукти, вживання яких було пов'язане з об'єктивним відчуттям голоду, він уже встигне скинути не менше п'яти зайвих кілограмів.

Для підвищення ефективності курсу антицелюлітної терапії пацієнти мають дотримуватися таких рекомендацій у щоденному раціоні харчування:

1

Щодня споживати щонайменше 300 г складних вуглеводів - головного енергетичного "палива", необхідного для адекватної роботи нервової системи, яке до того ж забезпечує стабільне відчуття ситості. Рекомендовані продукти: хліб грубого помелу, пасти з твердих сортів пшениці, крупи (гречка, рис, вівсянка!), відварна або печена картопля, свіжі фрукти й овочі. Рекомендовані прянощі, що активізують обмін вуглеводів: жасмин, кориця, майоран, лимон, грейпфрут, апельсин.

Ефективність курса антицелюлітної терепаї
Ефективність курса антицелюлітної терепаї

2

За малорухливого способу життя дорослій людині потрібно щонайменше 1 г білка на 1 кг ваги тіла, тоді як за інтенсивних фізичних навантажень - до 2 г/кг. Білки - головний будматеріал усіх структурних елементів клітин і тканин. Вони входять до складу ферментів, беруть участь в імунних реакціях і повинні оновлюватися протягом 5-7 днів. Рекомендовані продукти: нежирне м'ясо, риба, птиця, кисломолочні продукти, сири, яйця, морепродукти. Рекомендовані прянощі, що активізують білковий обмін: імбир, бей (лавр), чорний перець, базилік, мирт, гвоздика, розмарин, цибуля.

З

У денному раціоні дорослої людини частка жирів має становити не менше 100-120 грамів (у літніх людей - до 80 грамів). За дефіциту жирів в організмі процеси розпаду і старіння превалюють над синтезом і оновленням. Рекомендовані продукти: авокадо, оливки, олії холодного віджиму гарбуза, волоського горіха, паростків пшениці, оливок, кедра, горіхи (фундук, кедр, макадамія, мигдаль). Рекомендовані прянощі, що активізують жировий обмін: лайм, грейпфрут, чорний перець, м'ята, меліса, ялівець, шавлія, розмарин, часник.

4

Щодня людина має вживати не менше 100 грамів грубої, волокнистої їжі, клітковина якої забезпечує детоксикацію організму, стимулюючи роботу органів виділення. Рекомендовані продукти: овочі [буряк, морква, корінь селери, пастернак, гарбуз!], фрукти (яблука, ананас, цитрусові), крупи з недробленого зерна (гречка, дикий рис, вівсянка), пшеничні висівки. Прянощі, що активізують роботу видільної системи (послаблювальна, сечогінна дія): аніс, фенхель, ялівець, чорний кмин, лимон, цитронелла, брусниця, м'ята, ромашка.

5

Денна норма солі - 15-20 г. Йодована морська сіль і морська капуста містять незамінні метаболіти, адже за своїм складом навіть кров - соляний розчин. За дефіциту солі організм передчасно старіє. Помірне споживання солі запобігає склерозу судин, інсультам, трофічним порушенням. Для активізації травлення стародавні греки після їди завжди розсмоктували 2-3 невеликі кристалики солі.

6

Зелені рослини (салати, кріп, селера, петрушка, кінза, шпинат, спаржа, ківі, авокадо, кабачки, виноград тощо!) активізують роботу ендокринної системи, посилюють метаболізм, чинять омолоджувальну, детоксичну дію, стимулюють процес ліполізу в жирових клітинах.

7

Біло-коричнева група фруктів і овочів (банани, фініки, часник, цибуля, гриби, картопля, диня, пастернак, коріння селери й петрушки, груші, капуста) усуває застійні процеси, виводить відпрацьовані метаболіти, знижує рівень холестерину в крові.

8

жовто-помаранчева група (абрикоси, персики, хурма, обліпиха, ананас, гарбуз, кукурудза, ріпа, морква, цитрусові, яблука, дині, болгарський перець) позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи, зору, імунітету, нормалізує роботу печінки, чинить жовчогінну та сечогінну дію.

9

Червона і синя група (вишня, черешня, журавлина, шипшина, смородина, малина, суниці, гранат, буряк, редиска, ревінь, кавун, червоні листові салати, помідори, перець, сливи, баклажани, чорниці, ожина! чинить антистресову, антиоксидантну, омолоджувальну дію, усуває депресію, заряджає енергією.

Боротьба з ліподистрофією передбачає інтенсивний курс - 3-7 тижнів, тривалість якого залежить не тільки від терміну існування цієї проблеми, а й від коефіцієнта надмірної ваги,

Ефективність процедур корекції фігури залежить від низки індивідуальних особливостей пацієнта, які необхідно враховувати під час складання програм. До них належать тип ліподистрофії (нирковий і печінковий) і чинники, що обтяжують перебіг деструктивних процесів трофіки жирової тканини: млявий метаболізм, неврози, ангіопатії, проблеми хребта, зниження м'язового тонусу. М'язового тонусу.

Оскільки трофічні порушення жирової тканини мають системний характер, після інтенсивного курсу потрібні підтримувальні процедури (1-2 рази на місяць) протягом півроку, а також регулярний антицелюлітний догляд за тілом вдома.

Пацієнт має бути поінформований, що після кожного факту харчової вакханалії (переїдання) він має проводити детоксичні процедури (ванни, обгортання, відвідування сауни), щоб проблема целюліту не відновилася.

Впливаючи на проблему ліподистрофії, не слід використовувати "однобокі" методи. Важливо поєднувати детоксичні, ангіотонічні, метаболічні та ліполітичні програми з процедурами масажу і фізіотерапії. У низці випадків (наприклад, у разі неврозів і ангіопатій) ефективність нейроседативних і гемолінфодренажних методик перевершує класичні види антицелюлітних процедур.

Згідно зі статистичними дослідженнями, за останні 50 років відсоток людей, які сповідують здоровий спосіб життя, збільшився вдвічі: всі стали краще жити, краще харчуватися, більше рухатися. Більше подорожувати. За ідеєю, проблема поширення "целюліту" мала б удвічі скоротитися, але вона тільки поглиблюється, розширюється і молодшає. Так, якщо раніше трофічні порушення жирової тканини були супутніми процесам старіння організму, зниження ефективності його обмінних процесів, то нині вони набули масового характеру, зачепивши навіть дошкільнят, батьки яких звикли "шпігувати" своїх дітей медикаментами та напівфабрикатами.

Учені довели, що головна причина трофічних порушень в організмі людини - це побічні дії низки фармацевтичних і харчових продуктів хімічного синтезу. Що більше людина споживає харчових добавок, синтетичних вітамінів, пероральних контрацептивів, "нейтралізаторів" калорій, "підсилювачів" потенції та смаку, консервантів, стабілізаторів, гормонів та антибіотиків, то вищою в її організмі є концентрація фальшивих речовин, на які остання реагує однозначно як на токсини, які спричиняють системний збій у роботі клітин і тканин.

Як відомо, крім терморегулювальної, імунної та енергетичної, біла жирова тканина виконує для організму ще одну дуже важливу детоксичну функцію. Огрядні клітини абсорбують і нейтралізують, "консервуючи" в собі небезпечні для організму речовини (токсини, відпрацьовані метаболіти), через що порушуються калій-натрієвий баланс і рецепторні функції їхніх фосфоліпідних мембран, що призводить до розбалансування процесу ліпогенезу і ліполізу. У результаті жирові клітини роздуваються (гіпертрофія) або збільшуються в кількості (гіперплазія), а в міжклітинній речовині жирової тканини накопичується зайва волога.

Для збереження своєї життєздатності "отруєні" адипоцити з порушеною функцією ліполізу синтезують SOS-речовини, зокрема гормоноподібний білок незв'язаного лептину, що підвищує апетит, проводячи до поліфагії та ожиріння. Від самого початку лептин в організмі людини та тварин відігравав роль "дієтолога", спонукаючи знаходити їжу, компоненти якої усували дефіцитарні стани, як-от фрукти, багаті на вітаміни, або шпинат - постачальник селену. У процесі ж еволюції центральна нервова система людини розучилася розуміти лептинову мову, реагуючи на всі SOS-сигнали банальним посиленням апетиту в широкому сенсі слова. У результаті замість необхідної дози запитуваних антидотів, поліфенолів, ненасичених жирних кислот або нуклеотидів жирова клітина отримує додаткову "порцію" відвертої отрути (холестерину з гамбургера та простих вуглеводів зі здобної булки), яку змушена знову брати на зберігання, повторно відправляючи "лептиновий позивний" SOS. Такий механізм виникнення фізіологічного нонсенсу: "що більше їси, то більше хочеться".

Неадекватний апетит поступово призводить до появи надмірної ваги. Розміри та кількість опасистих клітин збільшуються в 5-6 разів, стаючи не тільки пастками жиру, а й механічними перешкодами для мікроциркуляції. У результаті в жировій і навколишніх тканинах [м'язова, сполучнотканинна) виникають набряк і судинний стаз. Відбувається дифузія плазми, через яку фібробласти активізують вироблення хондроінтерсерної кислоти, щоб утримати зайву вологу. Намагаючись зберегти цілісність мембран і життєздатність своїх жирових клітин, організм починає "одягати" їх у сполучнотканинну капсулу (вікарний "корсет"), після чого гіподерма втрачає однорідність: жирові клітини роз'єднуються фібринозно-вузликовою тканиною, що проявляється таким косметичним дефектом, як горбиста, в'яла, неоднорідна структура шкіри. Фібринозні капсули посилюють порушення трофічних процесів жирової тканини: блокований фібриновими волокнами мембранний комплекс огрядних клітин позбавляє їх здатності виділяти відпрацьовані метаболіти й токсини. Порушується цитометаболізм (відбувається тільки накопичення і зберігання речовин без їхнього виділення), унаслідок чого клітини стають закінченими пастками жиру, що в кінцевому підсумку призводить до кальцифікації та некрозу.