Вплив води на зайву вагу
Вплив води на зайву вагу

Здавалося б, як водопровідна вода може бути пов'язана з надмірною вагою?

Здавалося б, як водопровідна вода може бути пов'язана з надмірною вагою? Адже це просто вода, нуль калорій, нуль жирів! Але ні, все не так просто - у водопровідній воді є фтор, ось він і призводить до таких неприємних наслідків.

Фтор - це галоген. Згадаймо таблицю Менделєєва, у сімействі галогенів є ще йод, бром, хлор. Усі вони важливі для коректного функціонування щитоподібної залози, йод - найбільшою мірою. Саме йод стає структурною складовою двох основних гормонів щитоподібної залози: Т4 і Т3. Т4 - це молекула з чотирма атомами йоду, Т3, відповідно, - з трьома.

Фтор - конкурент йоду. За його надлишку замість чотирьох молекул йоду в гормоні Т4 у нас може бути одна або дві молекули фтору. Це робить цей гормон неактивним.

T3 має вирішальне значення для виробництва енергії. Концентрація Т4 у крові в 50 разів вища, але саме Т3 є найактивнішим, на його частку припадає 90% усіх регуляторних функцій. Недостатній рівень Т3 = низький рівень енергії, уповільнений обмін речовин.

Т3 синтезується з Т4. Щоб Т4 міг перетворитися на Т3, потрібен все той же йод.

Фтор конкурує з йодом, блокує діяльність ферменту дейодінази, який забезпечує перетворення Т4 на Т3. За надлишку фтору Т3 не виробляється в достатній кількості, що призводить до зниження функціонування щитоподібної залози - гіпотиреозу.

СИМПТОМИ ГІПОТИРЕОЗУ

  • проблеми із зайвою вагою,

  • низький рівень енергії,

  • хронічна втома,

  • низька температура тіла,

  • уповільнення розумових процесів,

  • поганий сон,

  • болі в суглобах і м'язах,погано функціонуючий кишечник,

  • схильність до закрепів,

  • проблеми з менструальним циклом,

  • безпліддя,

  • невиношування вагітності.

    Гормони щитоподібної залози відповідають за здатність організму виробляти енергію і використовувати її клітинами. Вони - як свічки запалювання - активують мітохондрії в клітинах, які виконують роль міні-електростанцій.

    Дефіцит гормонів щитоподібної залози підриває роботу імунної системи, з'являється схильність до частих інфекцій. Крім серйозного порушення здоров'я, гіпотиреоз є причиною низки естетичних проблем: втрати волосся на голові та на кінцівках, набряклості, блідості шкіри, втрати зовнішньої третини брів, ламкості нігтів.

    І ВСЕ ЦЕ - шкідливий "конкурентний" ФТОР.

    І ще, надлишок фтору пошкоджує щитоподібну залозу, спричиняє хронічне запалення, що може призвести до аутоімунного тиреоїдиту.


    І ЩО В РЕЗУЛЬТАТІ?

    У Європі додавання фтору у водопровідну воду заборонено, у США - воду фторують. У США 70% населення мають надмірну вагу, а в Європі цей показник становить 16%. Можливо, справа не тільки в Макдональдсі?....

    А як йдуть справи в Україні?

    У Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Донецькій областях рівні природного фтору небезпечно високі - в 1,5-2 рази вищі за норму.


    ЩО РОБИТИ?

  • Не пити водопровідну воду, встановити вдома фільтр зворотного осмосу або пити тільки бутильовану воду. Але пам'ятайте, що пластикова тара також дуже шкідлива, тому воду потрібно купувати в склі.

  • Викинути і більше ніколи не купувати зубну пасту з фтором. Вважається, що фтор корисний для зубів і запобігає карієсу. Але його "мінуси" суттєво переважують "плюси".