Що таке целюліт
Целюліт починає відкривати нам свої таємниці. З кожним роком ми накопичуємо дедалі більше відомостей про цю естетичну проблему і просуваємося шляхом її вирішення. Сучасна дерматологія виділяє 5 типів целюліту, і вміння відрізнити той чи інший тип - це ключ до його успішної корекції. Користуючись цією класифікацією, косметолог може застосовувати використовувані програми залежно від типу целюліту.


Так що ж таке целюліт? Патологія? Анатомія? Або нормальна еволюція, яка в будь-якому разі проявляється у жінок після статевого дозрівання? Потрібно його лікувати? Чи целюліт - це не більше ніж просто стереотип, нав'язаний нам? Чи заслуговує целюліт на те, щоб на нього дивилися з наукової, медичної точки зору? Саме на останнє запитання постараємося відповісти в цьому матеріалі.
Соціальний аспект целюліту та якість життя
Якщо вірити сучасній статистиці, то рівень поширення целюліту на сьогоднішній день більш ніж значний: це проблема 80% жінок.
Чи можна розглядати целюліт як проблему здоров'я? Так, целюліт це проблема здоров'я.
На відміну від ожиріння, целюліт зачіпає всі складові елементи жирової тканини і розподіляється в проблемних зонах. Сполучна тканина за целюліту втрачає еластичність, системи циркуляції перетиснуті, а збільшення об'єму жирової тканини пов'язане із затримкою рідини і збільшенням жирових клітин.
Ознаки целюліту: під час стискання шкіри присутній ефект "апельсинової кірки", також відзначається блідість шкірних покривів на уражених ділянках. Далі під час переходу на наступну стадію, опуклості й западини на шкірі видно без спеціальних тестів неозброєним поглядом, помітні капілярні зірочки. Під час сильного натискання може відзначатися болючість.
Останній і найважчий ступінь вираженості целюліту характеризується великими затверділими вузликами на шкірі, які легко промацуються пальцями, під час натискання відчувається біль. Сама шкіра набуває синюватого відтінку, на дотик холодна.
Отже, як ми бачимо, в переважній більшості випадків целюліт характеризується "апельсиновою кіркою", а зовсім не наявністю жирових відкладень на стегнах.
Таким чином, целюліт і жирові відкладення аж ніяк не є неминуче пов'язаними.


Класифікації целюліту
Класифікація Бінацці. Три типи:
м'який;
твердий;
змішаний.
Класифікація Кюррі. П'ять стадій розвитку:
термографія за нормального кровопостачання;
зони кисневого голодування;
зони кисневого голодування і зниження обміну речовин;
зони з вузликами;
поширений фіброз.
Класифікація Бартолетті. Чотири типи:
м'який целюліт;
твердий;
змішаний;
"несправжній" з надлишком в'ялої шкіри і поганим м'язовим тонусом.
Також читайте: Антицелюлітний масаж Ендосфера
Класифікація Шардонно: п'ять типів целюліту
набряклий;
м'язово-апоневротичний целюліт, зумовлений застоєм лімфи;
адипозний целюліт;
фіброзний целюліт;
атонічний целюліт.
Існує достатня кількість класифікацій целюліту. Однак у цій статті ми будемо спиратися на класифікацію Шардонно, яка є найпопулярнішою.
Набряклий целюліт
За такого виду целюліту спостерігається ефект "апельсинової кірки". Під час обмацування шкіра радше тверда, є відчуття тяжкості в ногах. Під час натискання на тканини пальцем деякий час зберігається слід - ознака набряклості. Шкіра прозора і тонка.
М'язово-апоневротичний целюліт
Це особливий різновид целюліту, до якого здебільшого схильні жінки, які багато займаються спортом, з розвиненими стегнами і чотириголовими м'язами. Коли м'яз збільшується, простір між ним і оболонкою скорочується, а в результаті дуже тендітні лімфатичні судини стискаються, що призводить до утримання води в тканинах, розвитку набряклості, а відтак і до утворення целюліту.
Адипозний (м'який, в'ялий) целюліт
Цей тип целюліту часто з'являється в поєднанні з надмірною вагою в жінок, які не надто люблять спорт. Шкіра на дотик м'яка, щипковий тест не викликає болю, немає набряку.
Фіброзний (твердий) целюліт:
Цей різновид целюліту може розвинутися з раніше описаних типів, але також може бути проявом застарілого целюліту. Тип дуже локалізований, видно зовсім маленькі вузлики. Болісний, набряку немає.
Атонічний тип
Цей тип властивий жінкам з погано розвиненою м'язовою масою. Як такого целюліту немає, а нерівності на шкірі дає конкурування ліподерми. Відсутність м'язового тонусу чинить тиск на тканини, що лежать нижче, і створює якусь горбистість, нерівність і зовні схожий на "апельсинову кірку".
Різноманіття способів корекції фігури.
Лазерна корекція (ліполіз лазерний). Для усунення жирових відкладень.
Кабоксітерапія
Мануальний масаж
Пресотерапія
Радіохвильовий ліфтинг
Ультразвук
Інфрачервоне випромінювання
Вакуумно-роликовий масаж
Міостимуляція
Мезотерапія