Стадії целюліту

Всі стадії целюліту
Всі стадії целюліту

Поки вчені намагаються обґрунтувати, є целюліт хворобою чи ні, жінки всього світу щодня знаходять на своїх стегнах і сідницях його сліди і вступають з ним у нерівний бій, що триває часом усе життя.

Зони проживання: внутрішня поверхня передпліччя, живіт, зовнішня частина стегна, внутрішня поверхня стегна, коліна, талія, нижня частина спини,

сідниці, задня поверхня стегна, внутрішній бік колін.

Стадії целюліту - це такий собі сценарій, за яким розвиваються клітини, і якщо нічого не робити, то це стане проблемою.

4 стадії целюліту

  • Стадія: її ще називають передцелюлітною або прихованою. Практично непомітна для самої жінки, адже як таких проявів "апельсинової кірки" поки що немає. Єдине, що можна помітити, так це втрату еластичності шкіри. Може спостерігатися набряк - при натисканні пальцем залишається слід. Головні методи боротьби на початковій стадії - налагодити свій метаболізм, почати харчуватися збалансовано і правильно, робити масажі та займатися спортом. Попередити появу "кірки" можна апаратними методиками, такими як пресотерапія, міостимуляція.

  • Стадія: набрякла. На другій стадії ущільнюється шкіра. Зайва рідина здавлює судини, створюється щільний шар. Під час напруження м'язів уже чітко видно ознаки целюліту. Порушується мікроциркуляція і відтік лімфи. Нерідко шкіра холодна на дотик, блідого або мармурового відтінку. На цій стадії впоратися з проблемою допоможуть: антицелюлітна дієта, інтенсивні заняття фізкультурою, лімфодренажний апаратний або ручний масаж. Рекомендуємо апаратні методики: пресотерапія, міостимуляція, вакуумно-роликовий масаж, карбоксітерапія, радіохвильовий ліфтинг.

  • Стадія: мікровузликова. "Апельсинова кірка" стає помітною навіть оточуючим. Жирові відкладення тиснуть на нервові закінчення, порушується кровообіг, шкіра втрачає свою колишню чутливість, холодна. Рідина, що скупчилася, окрім лімфатичних судин і вен, починає здавлювати артерії, які постачають кисень до тканин. Гіпоксія тканин призводить до утворення щільної сполучної тканини. З'являється зернистість і горбки. На цій стадії дієти, силові вправи, лімфодренаж виявляться неефективними. Спочатку потрібно зруйнувати ці відкладення. На сьогодні існують безпечні та щадні методи, такі як ліполіполіз, ультразвук, електроліполіз та інші апаратні методики, наприклад, радіохвильовий ліфтинг, міостимуляція, вакуумно-роликовий масаж. Однак дієти, масажі та спорт мають бути присутніми. Вони в комплексі допоможуть налагодити обмін речовин.

  • Стадія: Макровузликова або фіброзна. Цю стадію вже називають патологією. Візуально шкіра уражена великими вузлами. Шкіра з синім відтінком, тверда, холодна. Стискаючи шкіру, є болісні відчуття, бо в товщі тканин уже уражені нервові закінчення. Такий патологічний стан шкіри може переходити в некроз (відмирання тканин) і в запалення. Врятувати ситуацію допоможе лише ліпосакція з подальшою зміною способу життя. Тільки в такому разі можна ліквідувати захворювання.

Факти про целюліт
Факти про целюліт

Фактори ризику

  • Європеоїдна раса - 80% білих жінок мають целюліт 1-2 стадії.

  • Гіноїдний тип статури фігура-груша: вузькі плечі, тонка талія, широкі стегна.

  • Особливості гормонального фону: чим більше виробляється естрогенів, тим вищий ризик розвитку целюліту.

  • За сидячого способу життя через знижену фізичну активність порушується мікроциркуляція крові та лімфи.

  • Незбалансована дієта, надмірне вживання цукру, смаженого, соусів, солі, газованих напоїв.

  • Стрес і шкідливі звички, постійна втома, зміни ритму сон/неспання, зловживання курінням, алкоголем, кавою.

Фактори появи цецюліту Вінниця
Фактори появи цецюліту Вінниця

Сприйняття проблеми:

85% дівчат виявляють у себе целюліт уже під час статевого дозрівання.

65% бачать зв'язок між вагою і целюлітом.

90% думають, що регулярне фізичне навантаження - ефективний спосіб боротьби з целюлітом.

94% жінок Європи мають целюліт або вірять, що він у них є.

80% вважають целюліт своїм головним недоліком і готові витрачати час і гроші на боротьбу з ним.