Кріоліполіз
В основі методики кріоліполізу лежить апоптоз - процес самоліквідації клітин дефектних, пошкоджених або інфікованих. При цьому клітина ущільнюється, фрагментується і фагоцитується макрофагами, минаючи розвиток запальної реакції.
Це є природним механізмом підтримки нормального клітинного складу в організмі.
Ініціація апоптозу може відбуватися внаслідок гіпоксії, гіперосмії, субнекротичного ураження хімічними або фізичними агентами, радіаційного випромінювання тощо.
Апарати для кріоліполізу створюють певні екстрені умови для жирових клітин:
низька температура;
механічний тиск;
зниження кровотоку та гіпоксія.




Щоб домогтися загибелі адипоцитів, треба охолодити жирову тканину до температури, яка не призведе їх до некрозу і дасть змогу клітинам судинної, м'язової, нервової та інших тканин адаптуватися до умов гіпотермії.
Для кріоліполізу велике значення має різниця в температурі замерзання різних біологічних середовищ. Так, температура застигання тригліцеридів становить +20-28оС, кристалізації води і сольових розчинів від -3 до 0оС. Таким чином, зниження температури в шкірно-жировій складці до +20оС призводить до пошкодження адипоцитів, тоді як клітини шкіри залишаються інтактними.
В адипоцитах відбувається пошкодження мітохондрій, що призводить до енергетичної недостатності, яка швидко розвивається, і метаболічних порушень у клітинах, які розглядаються імунною системою як ослаблені й дефектні клітини та безслідно утилізуються в організмі, не завдаючи шкоди як на місцевому, так і загальному рівні.
Показання:
локальні жирові відкладення на передній черевній стінці, бічних стінках живота ("руки любові"), зовнішня поверхня стегон ("галіфе"), внутрішня поверхня стегон, плечей ("крильця"), спині.
Також читайте: Ультразвукова кавітація
Записатись на процедуру
Протипоказання:
порушення кровообігу в зоні впливу;
застосування антикоагулянтів;
схильність до кровотеч;
порушення шкірної чутливості;
рани, запальні процеси в зоні обробки;
великий рубець або грижа в зоні обробки;
холодова кропив'янка, синдром Рейно;
вагітність і лактація;
наявність кардіостимулятора.
Процедура триває до 60 хвилин, курсом 2-3 на одну зону, з інтервалом 2 місяці.


Обсяг жирової складки зменшується на 25% за одну процедуру протягом 6-8 тижнів. Після процедури уникати нагрівання обробленої зони протягом 3-х днів (гаряча ванна), дотримуватися питного режиму (1,5-2 л на день).
Головна умова для проведення процедури - це можливість сформувати шкірно-жирову складку, яка втягується в аплікатор із помірним вакуумом.