Фізичні навантаження

У сучасному світі давно вже в моді стрункий силует і підтягнуте тіло. Звісно, дієти дають свої результати, але якщо ви хочете їх закріпити та покращити - без фізичних навантажень вам не обійтися. Здорове харчування сприяє схудненню, лікуванню целюліту, а ось фізичні вправи здатні додати тонусу вашим м'язам, ту саму ідеальну рельєфність.

Тому, якщо ви хочете бути власницею ідеальної фігури, настійно рекомендуємо додати до свого арсеналу фізичні навантаження. На шляху до досконалого тіла у нас постійно стоять "перепони". Втомилися на роботі, немає часу, діти, почну завтра, з понеділка...

Знайоме, правда? Або ж ви просто впевнені, що і так багато рухаєтеся, але цього не достатньо.

Покращити тіло за допомогою фізичних навантаженнь
Покращити тіло за допомогою фізичних навантаженнь

А що ви знаєте про джерела енергії?

АТФ (аденозинтрифосфат) є джерелом енергії для всього живого.

Глюкоза бере участь у багатьох біохімічних реакціях, реакціях обміну речовин. Це "паливо" для нашого мозку. Вона міститься в крові та циркулює в усьому тілі. Під час використання глюкози, її згоряння протікає не в одну стадію. Це складний процес, який містить у собі понад 25 стадій.

Глікоген є сховищем енергії. У м'язах і печінці знаходяться основні його запаси. Виробляється з глюкози, яка міститься в крові. З їжі наш організм забирає стільки глюкози, скільки йому необхідно для нормальної життєдіяльності. Решта глюкози зберігається у вигляді глікогену в м'язах і печінці. Цей процес має назву синтез. Коли запаси глікогену в депо вичерпаються, то організм потребуватиме нової енергії.

Джерело енергії для тіла людини
Джерело енергії для тіла людини

Основний запас енергії наш організм зберігає в жирах. Він складається з жирних кислот і гліцерину. Під час окислення жиру виділяється в рази більше енергії, ніж із білків і вуглеводів. 1 грам жиру дає нам 9,3 кілокалорії. За допомогою жиру всмоктуються жиророзчинні вітаміни А, Е і Д. Вони містять багато життєво необхідних елементів, беруть участь у синтезі гормонів. Запаси жиру зберігаються в черевній порожнині та підшкірно для того, щоб організм використовував його, коли буде потрібно більше енергії.

Часто виникають суперечки про те, наскільки інтенсивні навантаження допомагають схуднути. Що краще - кардіонавантаження чи силові заняття? Безумовно, у кожного своя точка зору з приводу кожного методу. Але ж усі в один голос скажуть, що всі методики хороші і приведуть до схуднення. Не завжди інтенсивні навантаження позитивно впливають на загальний стан організму і допомагають схуднути. За помірних вправ спалювання жиру відбувається повільно, але саме вони дають чудові та тривалі результати. Силові навантаження, звісно, за ефективністю не поступаються. У рази посилюються обмінні процеси, швидше розщеплюється жир. Однак, частіше ви не помітите зменшення об'єму своєї талії, стегон і сідниць. Такий вид спорту завжди веде до нарощування м'язової маси, тому на місці, де був жир - з'являються м'язи і вага може стояти на місці. Ідеальними вважаються тренування, де поєднуються всі види навантажень: і силові, і кардіонавантаження.

Будь-які вправи змушують організм спалювати калорії. Спочатку витрачаються вуглеводи, потім потроху починають спалюватися білки. Тільки після цього жири.

Природно, коли йде енергія з клітин, організм у посиленому режимі починає відновлювати запаси. Зрештою починає виробляти енергію з наявних жирових запасів.

Якими б не були вправи, потрібно дотримуватися деяких правил перед заняттям:

  • Запорука успішного тренування - розігріті м'язи. Тіло, таким чином, готується до навантажень, профілактуються травми і розтягнення м'язів.

  • Тільки регулярні навантаження приведуть вас до очікуваних результатів. Тренуйтеся в середньому 3 рази на тиждень, давайте своїм м'язам відпочинок.

  • За часом навантаження мають бути не менше 40 хвилин. Якщо часу було менше, то організм не встигає спалювати жири, а лише витрачається мала частина енергії з вуглеводів.

  • Дотримуйтесь перерв між підходами.

  • Не приймайте їжу за 1,5 години до тренування, а пити воду потрібно, щоб уникнути зневоднення.

  • Дотримуйтеся правильного і здорового харчування - це одне з основних правил посиленого схуднення.

Поговоримо з вами про найпопулярніші методи і вправи

Якщо ви з якихось причин не хочете займатися в спортзалі, то це ваш вибір. Існує безліч варіантів для занять вдома, на вулиці, і навіть на роботі.

Почнемо з бігу. Це найпопулярніший, найпростіший і найдоступніший метод. Мало того, що допомагає швидко привести ваше тіло у форму, так ще є профілактикою багатьох захворювань, зокрема опорно-рухового апарату, допомагає уникнути стресів.

Швидка ходьба також дуже ефективна при боротьбі із зайвою вагою. Є підготовкою перед бігом.

Стрибки на місці або зі скакалкою.

Також можете додати до свого "раціону":

  • присідання,

  • махи ногами,

  • віджимання,

  • випади,

  • скручування,

  • підйом таза,

  • качання преса та інші.

Універсальною вправою для поліпшення тонусу м'язів, витривалості та їхньої сили є планка. Думаю, багато хто відчув, як же одна хвилина може тривати цілу вічність, а потім відчуваєш напругу й тремтіння по всьому тілу: адже навантаження йде на всі групи м'язів.

Популярні методики фізичних навантаженнь
Популярні методики фізичних навантаженнь

Якщо ви хочете бути власницею ідеальної фігури, підтягнути в'ялі м'язи, позбутися целюліту, схуднути і, звичайно, підвищити свою самооцінку, вам просто необхідно регулярно займатися спортом.

Ми рекомендуємо поєднувати фізичні навантаження з:

Існують протипоказання до занять фізкультурою:

  • Важкий ступінь серцево-судинної недостатності

  • Гострий інфаркт міокарда

  • Онкологічні захворювання

  • Гострі та інфекційно-запальні захворювання

  • Підвищений тиск та інші.

Пам'ятайте, що підбирати для себе вправи варто такі, які відповідають вашому рівню підготовки. Результати буде видно не відразу, тому потрібно налаштуватися на регулярне помірне навантаження. Заняття спортом подарують вам не лише чудові обриси вашого тіла, а й чудове самопочуття та гарний настрій. Не забувайте, що в здоровому тілі - здоровий дух!